خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
مقالات بازاريابي اينترنتي نوین بلاگ

پوست بزرگترين ارگان بدن ماست كه بيشتر اوقات فراموش مي كنيم به رسيدگي و پاكسازي احتياج دارد، چهره ما هرقدر هم زيبا باشد اگر مراقب پوست مان نباشيم زيبايي بقيه اعضاي صورت ديده نمي شود و پيرتر از سن واقعي به نظر مي آييم. همانطور كه مراقب ديگر اعضاي بدنمان هستيم پاكسازي پوست از مهم ترين كارهايي ست كه بايد براي بدنمان انجام دهيم. پوست وظيفه بسيار مهم محافظت از بدن در برابر ميكروبها و عفونتها را دارد و وظيفه ما مراقبت و پاكسازي پوست صورت و بدن است.

بهترين نتيجه را زماني مي گيريد كه پاكسازي را به صورت روتين انجام دهيد و اين جزئي از كارهاي روزانه تان شود، بايد اين را بدانيد در پروسه پاكسازي يك شبه نمي توان نتيجه گرفت، نگهداري و پاكسازي پوست در طول زمان آن را شفاف و جوان مي كند و پيري و چروك را به تعويق مي اندازد.

در اين مقاله ازوبسايت زوم لايف دات كام ما به شما مي گوييم چگونه پوستتان را قدم به قدم پاكسازي كنيد تا روز به روز جوان تر شويد.


روش صحيح پاكسازي پوست صورت

همانطور كه گفتيم پاكسازي صورت عامل بسيار مهمي است كه پوست شما را  شاداب و جوان نشان مي دهد در ادامه انواع پوست را بشناسيد و قدم به قدم پاكسازي آن را ياد بگيريد.

نوع پوستتان را بشناسيد

با افزايش سن و دوران بلوغ پوست تغيير مي كند، پيدا كردن محصولات مناسب پوستتان در ميان انبوه محصولات پوستي اگر ندانيد نوع پوستتان چيست مي تواند گيج كننده باشد. براي پيدا كردن پاك كننده مناسب ابتدا بايد نوع پوست را مشخص كنيد.

پوست نرمال: خيلي چرب و خيلي خشك نيست، لكه هاي زيادي ندارد و نسبت به محصولات و آب و هوا حساسيت نشان نمي دهد.

پوست چرب: ظاهري براق و چرب دارد حتي اگر تازه صورتشان را شسته باشند. پوست چرب مستعد لك و منافذ باز هستند.

پوست خشك: اين نوع پوست غالبا پوسته پوسته هستند، خطوط و چروكشان ديده  مي شود و قسمتهايي از پوست متمايل به قرمز است.

پوست حساس: معمولا با پوست خشك اشتباه گرفته مي شود زيرا كه ظاهرشان خشك و قرمز است. اين نوع پوست ممكن است در مقابل هر چيزي مثل سرما و گرما و محصولات آرايشي آسيب پذير باشد.

پوست تركيبي: در اين نوع پوست بعضي از قسمتهاي پوست چرب و قسمتهاي ديگر خشك و نرمال است.  در پوست تركيبي قسمتهاي پيشاني، بيني و چانه چرب است كه به آن ناحيه T-ZONE گفته مي شود و قسمت هاي ديگر خشك يا طبيعي است.


دستهايتان را بشوييد

شايد شستن دستها به نظرتان مهم نيايد حتما قبل از شروع پاكسازي پوست صورت، دستهايتان را با آب گرم و صابون بشوييد تا همه ميكروبها و آلودگي ها از بين برود. شما كه نمي خواهيد آلودگي هاي بيشتري را با ماساژ پوست به صورتتان اضافه كنيد؟


روزانه دو بار صورتتان را با آب ولرم و پاك كننده ملايم بشوييد

حتي اگر پوست شما تميز به نظر مي رسد، چون اينطور نيست! اين خيلي مهم است كه هرروز صبح و هرشب قبل از خواب صورت خود را بشوييد بخصوص اگر آرايش مي كنيد يا مستعد جوش و آكنه هستيد. اين خيلي مهم است. اگر جوش صورت كلافه تان كرده مطلب درمان جوش صورت از علت تا درمان را بخوانيد.

از آب خيلي گرم و خيلي سرد استفاده نكنيد چون مي تواند به پوست شما آسيب برساند و باعث شود چربي و گرد و غبار از پوستتان خارج نشود.

به آهستگي و به شكل دايره صورت خود را با آرامش ماساژ دهيد. اسكراب نكنيد! اسكراب باعث خراش، سوزش و قرمزي پوست مي شود.

با پوست اطراف چشم با ملايمت رفتار كنيد. زيرا اين قسمت ظريف ترين و حساس ترين قسمت پوستتان است.

صورت خود را بيش از حد نشوييد، حتي اگر پوست چربي داريد. اين كار باعث خشك پوستتان مي شود و بدن براي جبران چربي بيشتري ترشح مي كند.


بفهميد آيا لايه برداري براي پوست شما مفيد است؟

براي برخي از پوستها و شرايط لايه برداي مفيد است مثلا زماني كه پوست آفتاب سوخته شده باشد. اگرچه براي انواع ديگر پوست كه مبتلا به آكنه كيستيك هستند لايه برداري مي تواند به پوست آسيب برساند.

بهتر است با يك متخصص پوست مشورت كنيد تا مطمئن شويد لايه برداري براي پوست شما مفيد است يا خير؟ اسكرابي را انتخاب كنيد كه براي پوست شما مناسب باشد و خيلي خشن نباشد.

چند روش مناسب لايه برداي پوست:

  • اسكراب ملايم شامل نمك، شكر و دانه هاي طبيعي مانند قهوه مي شود.
  • برس پاكسازي پوست. برس هاي پاكسازي پوست به صورت دستي و شارژي پوست را تميز مي كند مي توانيد با استفاده از آن به آرامي پوست را ماساژ دهيد اين كار به تميزي و جوانسازي پوست كمك مي كند.
  • ماسكهاي درماني كه شامل اسيدهاي خفيفي مانند اسيد آلفاهيدروكسي و اسيد بتاهيدروكسي مي باشد و براي از بين بردن پوست هاي مرده پوست مناسب است. البته بايد خيلي مراقب باشيد و تمام مراحل را پاكسازي پوست را درست اجرا كنيد.


بعد از پاكسازي پوست يا لايه برداري صورت خود را به طور كامل بشوييد

مواد پاك كننده را از روي صورتتان با استفاده از آب ولرم و ليف نرم حمام يا با كشيدن دستهايتان روي صورت به خوبي بشوييد. مطمئن باشيد كه پاك كننده ها روي پوست شما نماند زيرا منافذ پوستتان را مي بندد و باعث تحريك و ايجاد لكه روي پوست مي شود.


به وسيله پارچه اي نرم و تميز صورت خود را خشك كنيد

هرگز پوست خود را با حوله دست خشك كن دستشويي و يا حوله اي كه از آن براي خشك كردن بدن خود استفاده كرده ايد، خشك نكنيد. در اين صورت شما فقط باكتري هاي جديد را به صورت تميزتان منتقل خواهيد كرد. همچنين مهم است كه پوست را نماليد و آن رابه آرامي خشك كنيد تا به مرور درمان شود.

 


برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۸:۱۰ | نويسنده : شاپرك | نظرات (0)
[ ۱ ]